Nakielskie Gimnazjum nr 3 jutro zagra w finale gimnazjady! Drukuj
odsłon: 980
Wpisany przez NTS
piątek, 16 czerwca 2017 21:45

IMG 5422Dzień  pełen emocji nakielanie zakończyli szczęśliwi zwyciężając we wszystkich trzech rozegranych meczach. Pierwsza wygrana z Gorzowem przyszła dość łatwo, drugi został wygrany w dramatycznych okolicznościach, a triumf w trzecim spotkaniu smakował najlepiej.

O pierwszym meczu już pisaliśmy. Drugi miał dramatyczny przebieg. Do stanu 10:10 oba zespoły toczyły wyrównaną walkę. Po udanym bloku wrocławianie odskoczyli na 13:10 i do końca seta, praktycznie nie popełniając błędów, utrzymywali kilkupunktową przewagę.

Początek drugiego seta też był bardzo wyrównany aż do stanu 12:12. Wrocław wyszedł na prowadzenie 14:12, ale po udanym ataku Jakuba Jaruzala i trzech blokach w trzech kolejnych akcjach Filipa Kuczkowskiego Nakło wyszło na prowadzenie 17:14. W dalszej części gra się wyrównała, a nakielanie przewagę utrzymali aż do stanu 24:21. Dwie udane akcje wrocławian i błąd nakielskiego zespołu sprawiły, że za chwilę na tablicy pojawił się remis 24:24. W końcówce seta oba zespoły prowadziły wyrównaną walkę, z której zwycięsko wyszli nakielanie wygrywając dopiero 30:28.

W pierwszej części trzeciego seta znów można było oglądać wyrównaną walkę. Po zmianie stron Nakło zanotowało świetną serię wychodząc na prowadzenie 12:6 i ostatecznie wygrało 15:9.

Nakło - Wrocław 2:1 (20:25, 30:28, 15:9)`

O 19:00 nakielanie zmierzyli się z Żorami (wcześniej omyłkowo napisałem, że to Kęty, za pomyłę przepraszam). Zespół przeciwników, to siatkarze reprezentujący w klubowych rozgrywkach Jastrzębski Węgiel.

Po remisie 6:6 Jestrzębski uzyskał przewagę wychodząc na prowadzenie 8:6 i 12:7. Nakło zmniejszyło straty do 1 punktu (11:12, 14:15, 16:17), ale do stanu 18:21 Jastrzębie utrzymało przewagę. Od tego momentu na boisku koncertowo zagrał Antoni Kwasigroch. W 5 kolejnych akcjach skutecznie skończył 4 piłki, jedną dołożył Jkub Czerwiński i Nakło wyszło na prowadzenie 24:21 wygrywając ostatecznie 25:22.

Dobra gra w II secie i mała liczba błędów własnych sprawiły, że Nakło prowadziło od początku do końca seta i ostatecznie wygrało 25:22 meldując się tym samym w finale.

Nakło - Żory 2:0 (25:22, 25:22)

Jutro nakielanie zagrają w finale. O godzinie 13:00 zmierzą się z zespołem z Rzeszowa.