Czerwiński i Jaruzal z awansem do finałów MP kadetów w plażówce Drukuj
odsłon: 891
Wpisany przez NTS
środa, 05 lipca 2017 20:57

IMG 6553We wtorek 4 lipca na plaży miejskiej w Iławie odbył się jeden z 4 turniejów półfinałowych Mistrzostw Polski Kadetów. Wzięli w nim udział zawodnicy z województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i kujawsko-pomorskiego. Wśród 16 par (dojechało 15) dwie reprezentowały NTS - Jakub Czerwiński/Jakub Jaruzal i Krzysztof Baran/Maciej Świtalski.

Krzysztof Baran/Maciej Świtalski
Para Baran/Świtalski w pierwszej rundzie trafiał na mocny duet z Gdańska - Trojański/Weber. Nakielanie nie podjęli walki i dość łatwo przegrali 0:2 (10:21, 10:21). Po przejściu na prawą stronę drabinki turniejowej przyszło im się zmierzyć z parą reprezentującą Mońki - Minkiewicz/Zalewski. Po rozegraniu dobrego spotkania nakielanie wygrali 2:0 (21:16, 21:17). W kolejnej rundzie przeciwnikami byli Roszkowski i Tokajuk z Białegostoku. Nakielanie słabo weszli w to spotkanie i przegrywając do 10 i 12 zakończyli udział w turnieju plasując się ostatecznie na miejscach 9-12.

Jakub Czerwiński/Jakub Jaruzal
Ta para w pierwszym spotkaniu trafiła na duet Nowak Ustarbowski z Pucka. Po dość łatwym meczu nakielanie wygrali 2:0 (21:15, 21:16). W drugiej rundzie przeciwnikami była para Iwan/Woźny reprezentująca klub GKS Stoczniowiec Gdańsk. Po dobrym początku pierwszego seta przy stanie 20:15 nakielanie stracili skuteczność. Wykorzystali to przeciwnicy doprowadzając do remisu 20:20, a nawet wychodząc na 1-punktowe prowadzenie. Na szczęście w końcówce Jaruzal i Czerwiński wrócili do swojej gry i wygrali 23:21. W drugim secie obyło się już bez przygód i para NTS-u wygrał do 16.
Wygrana w kolejnej rundzie dawała pewność znalezienia się w półfinałach, a tym samym zapewniała awans do finału Mistrzostw Polski (awansują tam po 4 zespoły z każdego z 4 turniejów). Przeciwnikiem w tym spotkaniu była para Trojański/Weber (Trefl Gdańsk). Mecz rozpoczął się dobrze i po dobrym secie Nakło wygrało 21:17. Drugi set był bardzo wyrównany, ale w końcówce to nakielanie popełnili więcej błędów i przegrali 19:21. W tie-breaku żadna z par nie osiągnęła większej przewagi, ale ostatecznie to gdańszczanie zdobyli o 2 punkty więcej i wygrali 15:13.
Po przejściu na drugą stronę drabinki, w meczu o wejście do półfinału, Czerwiński i Jaruzal musieli zmierzyć się z parą bydgoskiego Chemika - Biesek/Łagódka. Koncentracja i konsekwentna gra pozwoliły na wygraną 2:0 (21:13, 21:18) i zapewnienie sobie awansu do finału MP. W półfinale nakielanie rywalizowali z parą Kraut/Pawlun (Trefl Gdańsk). Niestety w tym spotkaniu zawodnicy NTS-u nie stanęli na wysokości zadania przegrywając po słabej grze do 12 i 19. W meczu o 3. miejsce udanie zrewanżowali się parze Trojański/Weber i mimo problemów ze zmęczeniem wygrali 2:0 (21:18, 21:19).

Ostateczna kolejność turnieju:
1. Kraut/Pawlun (Trefl Gdańsk)
2. Wilkowski/Wołodźko (Trefl Gdańsk)
3. Czerwiński/Jaruzal (NTS Trójka Nakło)
4. Trojański/Weber (Trefl Gdańsk)
5. Cieślak/Krawczyk (MLKS FOTO OLA Ostróda)
6. Biesek/Łagódka (BKS Chemik Bydgoszcz)
7-8. Roszkowski/Tokajuk (BAS Białystok)
7-8. Banasik/Naczk (AZS UWM Olsztyn)
9-12. Iwan/Woźny (GKS Stoczniowiec Gdańsk)
9-12. Rzępołuch/Sokołowski (AZS UWM Olsztyn)
9-12. Nowak/Ustarbowski (MKS Korab Puck)
9-12. Baran/Świtalski (NTS Trójka Nakło)
13-16. Minkiewicz/Zalewski (GIM-NET Mońki)
13-16. Jezierski/Olszewik (MLKS FOTO OLA Ostróda)
13-16. Broszko/Pruss (Łuczniczka Bydgoszcz)

Finał Mistrzostw Polski Kadetów, do którego zakwalifikowały się pary z miejsc 1-4, odbędzie się w dniach 17-19 lipca. Miejsca rozegrania turnieju jeszcze nie podano.