Czerwiński/Jaruzal na 4. miejscu w Polsce Drukuj
odsłon: 909
Wpisany przez NTS
czwartek, 20 lipca 2017 17:04

wwaW dniach 17-19 lipca br. w Warszawie odbył się finał Mistrzostw Polski w siatkówce kadetów i kadetek. Finał ten był jednocześnie traktowany jako finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Nakielska para Jakub Czerwiński/Jakub Jaruzal zaprezentowała się bardzo dobrze zdobywając 4. miejsce, choć pozostał niedosyt, bo do medalu brakowało niewiele.

W pierwszej rundzie przeciwnikami pary NTS-u byli Wojciech Szwed i Jakub Besz z AZS Rafako Racibórz. Po dość ciężkim meczu, mimo momentami słabej gry, Jaruzal i Czerwiński wygrali 2:0 (26:24, 21:19). W kolejnym spotkaniu musieli się zmierzyć z parą Dominik Poznański/Maciej Włodarczyk reprezentującą klub UKS Kaniasiatka Gostyń. Mecz rozpoczął się fatalnie i pierwszy set zakończył się wynikiem 10:21. W drugiej odsłonie nakielanie odbudowali się wygrywając na przewagi 22:20. Tie-break był zacęty, ale w końcówce skuteczniejsi okazali się siatkarze z Gostynia i wygrali do 15:12. Para NTS-u spadła na prawą stronę drabinki i każdy kolejny mecz był spotkaniem o pozostanie w turnieju. O 15:45 NTS miał się zmierzyć z reprezentującymi Dolny Śląsk, a właściwie KS Gminę Milicz - Jakubem Rybką i Sebastianem Ślósarzem. Mecz ułożył się świetnie. Skuteczne ataki, dobre obrony i niewielka liczba własnych błędów dały łatwe zwycięstwo 2:0 (21:8, 21:11).
W ostatnim tego dnia meczu, w walce pozostanie w szóstce, nakielanie zmierzyli się z dobrze sobie znaną i zaprzyjaźnioną parą Trefla Gdańsk - Szymon Trojański/Bartosz Weber. Skuteczna i konsekwentna gra w pierwszym secie dały zwycięstwo 21:17. Błędy w końcówce drugiego seta i przegrana 19:21, sprawiły, że trzeba było rozegrać tie-break. Gdańsk prowadził już 14:13, ale para NTS-u wytrzymała presję i zdobywając 3 kolejne punkty wygrała do 14.
Mecz ćwierćfinałowy klub NTS Trójka Nakło rozegrał z parą UKS Tempo Przysucha - Jacek Woźniak/Jakub Wrzesień. Po wyrównanym początku spotkania na przerwie technicznej prowadziła Przysucha 11:10. Dobre zagrywki i skuteczne kontry sprawiły jednak, że przy kolejnej zmianie stron Nakło wygrywało 16:12 i mimo czasu dla przeciwników dokończyło dzieła kończąc partię wynikiem 21:15. Drugi set był bardzo zacięty. Czerwiński i Jaruzal prowadzili 12:9, ale za chwilę był już remis 14:14. W końcówce lepiej zagrali Woźniak i Wrzesień wygrywając do 21. W tie-breaku wynik oscylował cały czas wokół remisu. Ostatecznie para z Nakła wygrał 15:13 i zameldowała się w półfinale.
Tam czekała już para Mikołaj Miszczuk/Konrad Stokłosiński reprezentująca UKS Tempo Chełm. Mecz znów był bardzo wyrównany. Przy zmianie stron wyniki były bliskie remisu - 4:3, 7:7, 10:11, 15:13 i 18:17. W końcówce Nakło wyszło na prowadzenie 19:17, ale 4 kolejne akcje wygrali przeciwnicy i tym samym triumfowali w pierwszym secie. W drugim nakielanie nie zdołali się odbudować i przegrali łatwo 13:21.
W walce o brązowy medal po drugiej stronie siatki stanęła para Poznański/Władarczyk, z którą dzień wcześniej nakielanie przegrali po tie-breaku. W stojącym na dobrym poziomie i wyrównanym meczu w końcówkach obu setów skuteczniejsi byli przeciwnicy, którzy wygrali ostatecznie 2:0 (21:18, 21:19).

Ostateczna klasyfikacja Mistrzostw Polski kadetów w siatkówce plażowej w sezonie 2016/2017: