II liga. Trzy punkty dla Stali w Nakle. Drukuj
odsłon: 657
Wpisany przez NTS
poniedziałek, 11 grudnia 2017 06:43

img 1027Przedwoczoraj, 9 grudnia, Womix NTS Trjka Nako rozegra swoje kolejne spotkanie w ramach II ligi PZPS. Tym razem do Naka przyjecha dobrze znany zesp Stali Grudzidz ? wicelidera tabeli. Nakielanie przegrali 3:1, mimo ambitnej walki do koca, nie udao si doprowadzi do tie-breaka.

W I secie od pocztku gocie rozpoczli od bardzo mocnej i skutecznej zagrywki, co przynioso im prowadzenie 8:1. Podopieczni Piotra Gabrycha grali praktycznie bezbdnie i cay czas powikszali swoj przewag (14:3, 19:5). Nakielanie mieli znaczne problemy ze skutecznoci na siatce, natomiast grudzidzanie realizowali cay czas swoj taktyk w postaci mocnych zagrywek i dziki temu wygrali tego seta do 8.

W drugiej odsonie Stal rozpocza bardzo podobnie jak w pierwszym. Mocna zagrywka i wysoka skuteczno na siatce pozwolia im obj prowadzenie 2:8. Pniej nakielanie zerwali si do odrabiania strat i zmniejszyli przewag Stali do 3 punktw (9:12). Kolejne akcj trway punkt za punkt do stanu 14:18. Kolejne 4 punkty zdoby Grudzidz i wyszed na 8-punktowe prowadzenie. NTS dzielnie walczy do koca, lecz do koca seta zdoa zdoby tylko 20 punktw.

W trzeciej partii od pocztku nawizaa si walka punkt za punkt (3:3,6:6). Lepszy okres gry zawodnikw z Grudzidza, doprowadzi ich, do 5 punktowego prowadzenie 10:15. W kolejnych 7 akcjach Womix zdoby a 6 punktw i doprowadzi do remisu 16:16. Podopieczni Kacpra Zieliskiego nie zwalniali tempa i wyszli na prowadzenie 22:20. Stal doprowadzia do remisu 23:23, a nawet do piki meczowej przy stanie 23:24. Nakielanie nie poddali si. Obronili pik meczow, i po okresie walki punkt za punkt (26:26, 27:27) Womix by gr w tym secie i wygrywajc go do 30:28!

W pocztkowej fazie IV seta adna z druyn nie zdoaa zdoby dwupunktowej przewagi do stanu 16:16. W kolejnych dwch akcjach gr byli zawodnicy Piotra Gabrycha. NTS odrobi straty doprowadzajc do remisu 20:20. Kocwka seta naleaa jednak do goci z Grudzidza i to oni wygrali tego seta do 21, a cae spotkanie 3:1.

MVP spotkania: Mateusz Osiak (Stal Grudzidz)

Po meczu Kacper Zieliski powiedzia:
?Grudzidz zacz spotkanie bardzo dobrze, wykorzystywali kontry i grali prawie bezbdnie, przez co my nie weszlimy dobrze w mecz. Drugi set by w naszym wykonaniu troszeczk lepszy ,ale na Grudzidz nie wystarczyo. W trzeciej odsonie walczylimy do koca i wygralimy ta parti. Oczywicie, nie obyo si bez gupich bdw, ale taka jest siatkwka, wszystkich bdw nie da si wyeliminowa. W 4 secie, mimo prowadzenia, nie udao si wygra. Gracze z Grudzidza popeniali bdy, ktre na nich troch wymusilimy i nasza gra wygldaa cakiem dobrze, niestety przeciwnik zacz gra wicej rodkiem i atakowa na takim puapie, e nie bylimy w stanie ich zatrzyma. Meczu nie rozpatruje w kategoriach poraki, bo mimo tego e w 1 secie dostalimy przysowiowe baty, to nie zwiedzilimy gw i walczylimy dalej. Nie udao si, szkoda, mylimy ju o nastpnym meczu i o tym, eby w kocu przeama pasmo poraek."

WOMIX NTS Trjka Nako ? KS Stal Grudzidz 1:3 (8:25, 20:25, 30:28, 21:25)

WOMIX: Woowicz Mateusz (4), Kozowski Wojciech (kpt.) (12), Dominik Zieliski (20), Marchenko Denys (10), witalski Maciej, Zieliski Piotr (3), Kiersznicki Mateusz (L) oraz Kurowski Patryk(1), Majewski Jakub, Wnuk Waldemar.

Aktualnie WOMIX NTS Trjka Nako zajmuje 6 miejsce w tabeli II ligi pierwszej grupy PZPS.
Zobacz tabel.

Zobacz zdjcia.

Za tydzie 16 grudnia WOMIX NTS Trjka Nako rozegra ostatnie spotkanie w tym roku kalendarzowym. Do Naka przyjedzie SPS Dragon Dobre. W pierwszym meczu nakielanie wygrali na wyjedzie 3:0.

Ju teraz zapraszamy wszystkich kibicw i sympatykw siatkwki. Pocztek spotkania wyjtkowo o godzinie 16:00 w hali ZSP nr 3 w Nakle.