VII kolejka NLS: Atomowe Byki liderem na koniec roku. Drukuj
odsłon: 759
Wpisany przez TM
niedziela, 17 grudnia 2017 22:07

img 1823W niedzielne przedpoudnie 17 grudnia odbya si ostatnia w 2017 roku kolejka Nakielskiej Ligi Siatkwki. Odbyo si pi meczw, z ktrych jedno byo trzysetowe. Teraz zawodnikw czeka witeczno- noworoczna przerwa, ktra bdzie trwa do 14 stycznia.

Pol-Ast ? Olimpia 0:2 (18:25, 14:25)

Zesp z Bydgoszczy wystpi w tym spotkaniu w picioosobowym skadzie, co sprawio, e bdca elaznym faworytem Olimpia miaa uatwione zadanie. Gracze Pol-Ast nie zamierzali jednak oddawa meczu bez walki i do poowy pierwszego seta toczyli w miar wyrwnan walk z przeciwnikiem. Ostatni kontakt punktowy druyn mia miejsce przy stanie 12:13, pniej Olimpia odskoczya na bezpieczn odlego i kontrolowaa przebieg gry. Warto zauway, e dziki dobrej grze w obronie ekipy Pol-Ast niewiele atakw rywali wpadao bezporednio w boisko. Rwnie po drugiej stronie siatki niele radzia sobie libero Weronika widerska, co zaowocowao kilkoma duszymi akcjami. Ostatecznie faworyci pewnie zwyciyli w tej partii do 18. W drugiej zbudowali przewag ju od pocztku i gdy wyszli na prowadzenie 12:5, wiadomo byo, e za par chwil bd cieszy si z zainkasowanych trzech oczek do ligowej tabeli. Dwa punktowe serwisy Ireneusza Kraski pozwoliy bydgoszczanom czciowo zniwelowa straty (12:16), ale pniejszy fragment przegrali 2:9 i w konsekwencji cay mecz 0:2. Po siedmiu spotkaniach maj na koncie tylko jedno zwycistwo, a perspektywa udziau w play-off mocno si od nich oddala. Najskuteczniejszy u zwycizcw by Mariusz Grochala ? 13, a u pokonanych Pawe Gomulak ? 6 punktw.

Olimpia ? Mrocza 2:0 (25:18, 25:17)

To starcie zapowiadao si na bardziej wyrwnane ni poprzednie. Pozostajca bez zwycistwa Mrocza chciaa przeama tego dnia z pass i sprawi niespodziank. Kopoty przeciwnikom sprawia jednak tylko w pierwszym secie. Wodzimierz Nowicki zacz go od mocnego uderzenia w polu serwisowym, wskutek czego niej notowani gracze prowadzili nawet 6:1. Ta partia nie bya jednak fascynujcym widowiskiem ze wzgldu na olbrzymi liczb zepsutych zagrywek obu druyn. Warto wspomnie, e do stanu 11:11 co drugi serwis ldowa w siatce lub w aucie. W wyniku tego do poowy partii utrzymywa si remis, ale ostatni raz mroczanie na prowadzeniu byli przy stanie 16:15. Wwczas ich gra si posypaa, popeniali proste bdy we wszystkich elementach i zdobyli jeszcze tylko dwa punkty w tym secie. W kolejnym wyrwnany by pocztek- do stanu 8:8 nikt nie osign przewagi. Od tego momentu Olimpia przy zagrywce Rafaa Sikorskiego zdobya a osiem oczek z rzdu. To ustawio dalszy przebieg tej partii. Mrocza zacza gra lepiej dopiero pod koniec, wygraa jedn bardzo dug, efektown akcj, ale starczyo to tylko do podreperowania wyniku. 25:17 i drugie zwycistwo Olimpii tego dnia stao si faktem. Pozwolio ono na zakoczenie roku na podium, natomiast Mrocza musiaa walczy o bardzo potrzebne punkty w kolejnym meczu. O duej liczbie bdw w tym pojedynku wiadczy fakt, e aden z graczy nie zdoby wicej ni 6 oczek.

Mrocza ? NTS Kadeci 1:2 (18:25, 25:20, 14:16)

Najlepszy i najciekawszy mecz tej niedzieli. Nic nie zapowiadao, e mroczanie postawi si Kadetom. Spotkanie z Olimpi nie byo w ich wykonaniu najlepsze, przez co trudno byo oczekiwa wyrwnanej walki z NTS-em. Powrt po kontuzji najlepszego rozgrywajcego zeszego sezonu ukasza Oszczdy i zmiany w ustawieniu wyszy im jednak na dobre. Do poowy pierwszego seta grali z rywalem jak rwny z rwnym. Przy stanie 12:11 w polu serwisowym pojawi si Jakub Majewski, ktry mocn zagrywk zdoby trzy oczka i zapewni spor przewag. Mrocz sta byo jeszcze na zryw i doprowadzenie do kontaktu z przeciwnikiem, ale osignicie kolegi powtrzy wietny tego dnia Antoni Kwasigroch, wskutek czego Kadeci pewnie zwyciyli. Kolejny set rozpocz si od prowadzenia NTS-u 4:0 i mona byo podejrzewa, e Mrocza nie podejmie ju rkawicy. Stao si jednak inaczej- gra si wyrwnaa, na prowadzeniu wci byli Kadeci, ale (co niespotykane) w okolicach szesnastego, siedemnastego punktu to mroczanie przejli inicjatyw, napdzili si skutecznymi atakami, zagrali nieprzecitnie w defensywie i niespodziewanie doprowadzili do tie-breaka. Zwycizcy drugiej odsony zaczli go doskonale, od punktowych blokw. Potem, gownie za spraw Kwasigrocha (a 7 oczek w tej partii), zaczli dominowa Kadeci - mistrzowie trzecich setw. Mroczanie nie poddali si nawet przy stanie 12:14, obronili dwa meczbole, ale przy trzecim skapitulowali. Zagrali jednak naprawd niezy mecz, popeniali niewiele bdw, rwnie na zagrywce ? tylko 10 na przestrzeni caego spotkania. Zabrako im tylko troch lepszego ataku ? najlepszy w ich szeregach Nowicki zdoby 10 oczek. Dla porwnania, absolutny lider Kadetw Kwasigroch uzbiera ich a 23 (rekord najnowszej historii ligi). aden z jego kolegw nie przekroczy granicy 7 punktw, co pokazuje, e dzi bya to typowa druyna jednego zawodnika. Kolejni przeciwnicy obrocw tytuu powinni skupi si przede wszystkim na powstrzymaniu wanie jego, bo to moe by klucz do zwycistwa.

Atomowe Byki ? Ludzie Chudego 2:0 (25:23, 25:17)

Ludzie Chudego, mimo e grali a dwa wane spotkania tego dnia, zdoali zebra, i to z problemami, zaledwie piciu zawodnikw. W pierwszym z nich mierzyli si z Atomowymi Bykami, ktre w tym sezonie przegray zaledwie jeden mecz i to wanie ich gracze byli faworytami tego pojedynku. Ludzie nie przegrali tego meczu w szatni i, zwaszcza w pierwszej partii, postawili twarde warunki przeciwnikom. Dziki trudnym serwisom przez pocztkow cz inauguracyjnej odsony to oni byli cay czas z przodu. Byki popeniay sporo prostych bdw, ktre sprawiy, e do niespodziewanie ich rywale prowadzili 11:8. W wyniku serii mocnych serwisw Szymona Piniarskiego Atomowe zniweloway przewag i odskoczyy na kilka punktw. Przy stanie 21:14 wydawao si, e losy seta s ju przesdzone, ale ambitna gra Ludzi doprowadzia do stanu po 23. Dwie ostatnie akcje naleay jednak do ich rywali- skuteczny atak, a potem blok day im wygran parti. Kolejna bya ju bardziej jednostronna. Co prawda Ludzie wygrywali 7:4, ale od tego momentu na parkiecie dominoway Byki. Wrd tych pierwszych pojawiy si due problemy z przyjciem, co rzutowao na skuteczno atakw. Atomowe zaczy gra pewniej i w wikszym stopniu wykorzystyway niepeny skad rywali. Ekipa Chudego stracia natomiast w pniejszej fazie wiar w zwycistwo i bez wikszej walki przegraa seta do 17. Dziki tej wygranej Atomowe Byki spdz przerw witeczn w fotelu lidera. Najwicej punktw na boisku zdobyli Jan Kwasigroch i Krzysztof widerek ? odpowiednio 10 i 6.

Lupus Team ? Ludzie Chudego 2:0 (25:15, 25:19)

Ta potyczka bya istotna szczeglnie dla Ludzi, bowiem brak punktw w tym spotkaniu powanie ogranicza ich szanse na udzia w play- offach. Natomiast Wilki mogy przybliy si do druyn z grnych czci tabeli. Mecz rozpocz si lepiej dla ekipy Chudego, prowadzili 8:5, ale oczka zdobyway gwnie po bdach przeciwnikw, a nie po swoich skutecznych akcjach. Gdy te Lupus Team wyeliminowa, od razu zmieni si wynik. Kilka udanych blokw spowodowao, e zesp z Sicienka wyszed na prowadzenie 11:8 i nie odda go do koca seta. Spokojnie kontrolowa przebieg tej partii, wygrywajc j z dziesiciopunktow przewag. Druga odsona bya bardziej zacita. Co prawda na jej pocztku Wilki potwierdziy dominacj na parkiecie, na tablicy widnia ju wynik 9:5, ale Ludzie szybko j zniwelowali, grajc znacznie lepiej, ni jeszcze par chwil przedtem. Taki stan rzeczy nie trwa dugo, a skuteczne znw bloki ich przeciwnikw sprawiy, e Lupus Team wyszed na trzypunktowe prowadzenie, ktre okazao si wystarczajce do zwycistwa w caym spotkaniu. Mimo czasw dla ekipy Chudego, a take ambitnej gry Tomasza Szczeniaka w ataku, nie zdoali oni dogoni rywali i ponieli szst porak w tegorocznych rozgrywkach. Do koca rundy zasadniczej pozostay im trzy mecze- z Olimpi, Mrocz i Pol-Ast. Aby realnie myle o awansie, musieliby przynajmniej dwa z nich wygra, co, patrzc na ich obecn form, wydaje si mao realne, ale oczywicie nie niemoliwe. Z drugiej strony Lupus Team praktycznie zapewni sobie miejsce w czoowej szstce, teraz moe myle o ataku na wysze pozycje. Pierwsza okazja ju w nastpnej kolejce- pojedynek z Kadetami to dla kadej druyny powany sprawdzian. Dzi na boisku u zwycizcw wyrni si Karol Nadolny (9 pkt), a u pokonanych Szczeniak (7).