Przegrana z Chemikiem i wygrana z Kosetem w lidze kadetów Drukuj
odsłon: 561
Wpisany przez NTS
niedziela, 21 stycznia 2018 22:23

IMG 4319W tym tygodniu kadeci NTS-u rozegrali dwa mecze ligowe w roli gospodarza. W czwartek ulegli zespółowi BKS Chemik Bydgoszcz, a w sobotę wygrali z Kosetem Grudziądz.

W czwartek 18 stycznia w sali ZSP3 w Nakle odbył się mecz wojewódzkiej ligi kadetów, w którym NTS podejmował BKS Chemik Bydgoszcz. Pierwszy set spotkania był wyrównany, choć do stanu 22:19 to Chemik utrzymywał niewielką przewagę. W końcówce skuteczne ataki Antoniego Kwasigrocha i dobra zagrywka Borysa Tacikowskiego dały nakielanom najpierw remis 22:22, a za chwilę zwycięstwo 25:23. Druga odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia Chemika. Po serii dobrych zagrywek goście prowadzili już 6:1 i 7:2. Nakielanie szybko zmniejszyli stratę doprowadzając do wyniku 7:6 i 10:11. Po kilku udanych akcjach NTS wyszedł na prowadzenie 13:12 i utrzymał je do stanu 21:20. Słabsza gra w końcówce sprawiła, że goście wygrali całego seta so 22. W kolejnej odsłonie znów Chemik szybko wyszedł na prowadzenie 5:1, ale tym razem utrzymał koncentrację i systematycznie ją powiększał. Czas dla trenera Sierzchuły przy stanie 15:8 nie zmienił obrazu gry i nakielanie łatwo przegrali do 18. Na początku czwartej partii gra była wyrównana (6:5 dla Bydgoszczy), ale po chwili trener NTS-u był zmuszony brać czas przy stanie 10:5. Do końca meczu nakielanie zagrali słabo i przegrali seta do 15.

AMAN NTS Trójka Nakło - BKS Chemik Bydgoszcz 1:3 (25:23, 22:25, 18:25, 15:25)

NTS: Baran, Świtalski, Kwasigroch, Szarszewski, Kwiatkowski, Grudzinski, Kiersznicki oraz Płócienniczak, Tacikowski, Wałoszyński, Wlazły, Ziółkowski. Trener: Artur Sierzchuła.

BKS: Mielcareki, Durmaj, Narkowicz, Radziwon, Franz, Kuropatwa, Jędruszczak oraz Zieliński, Jankowski, Ferensztajn, Żurawicz, Góra, Milewski, Zwierzchowski. Trener: Maciej Kwiatkowski.

W sobotę kadeci NTS-u podejmowali zespół z Grudziądza. Goście stawili się na mecz w zaledwie 6-osobowym składzie i od początku jasne było, że nakielanie powinni ten mecz dość łatwo wygrać. Tak też się stało. Do zwycięstwa potrzebne były zaledwie 54 minuty gry. Na początku pierwszego i drugiego seta nakielanie budowali sobie kilkupunktową przewagę i kontrolując przebieg spotkania grali swobodnie zwyciężając do 13 i 12. W trzecim secie na parkiecie pojawili się zmiennicy i po słabym początku przegrywali 8:9. Dalsza część seta przebiegła jednak pod dyktando gospodarzy, krórzy pewnie wygrali do 12.

NTS Trójka Nakło - TS Koset Grudziądz 3:0 (25:13, 25:12, 25:12)

NTS: Baran, Grudzinski, Kwasigroch, Szarszewski, Kwiatkowski, Płócienniczak, Kiersznicki oraz Tacikowski, Wałoszyński, Wlazły, Ziółkowski. Trener: Artur Sierzchuła.

Koset: Kordowski, Wiśniewski, Groszewski, Kałdowski, Chojnowski, Witkowski. Trener: Adam Przybylak