II liga. Zwycięstwo Womix-u w Kołobrzegu. Drukuj
odsłon: 460
Wpisany przez NTS
niedziela, 21 stycznia 2018 23:14

img 9705W sobotę, 20 stycznia Womix NTS Trójka Nakło rozegrał swoje ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej w ramach II ligi PZPS. Tym razem nakielanie zagrali spotkanie na wyjeździe w Kołobrzegu. NTS wygrał 3:2, choć niewiele brakowało, aby Womix zakończył spotkanie w trzech setach.

Początek spotkania należał do gospodarzy - UKS zaczął od prowadzenia 6:4. Później nakielanie szybko odrobili straty i wyrównali stan na 8:8. W kolejnej fazie seta trwała walka punkt za punkt do stanu 16:15, wtedy kolejne 4 akcje wygrał Womix i wyszedł na prowadzenie 16:19. Do końca seta NTS nie oddał prowadzenia i wygrał seta do 20, dzięki dobrej i kombinacyjnej grze rozgrywającego nakielskiej drużyny – Mateusza Wołowicza.

W drugim secie do stanu 11:11 żadna z drużyn nie potrafiła wypracować więcej niż jednego punktu przewagi. W kolejnych akcjach, to NTS więcej razy był górą, co zaowocowało wyjściem na wysokie prowadzenie 17:13. Kołobrzeżanie zdołali zmniejszyć stratę do dwóch punktów (20:18), ale końcówka należała do podopiecznych Kacpra Zielińskiego i to oni wygrali tę partię do 19.

W trzeciej odsłonie ponownie trwała walka punkt za punkt do stanu 11:11. Później nakielanie wyszli na prowadzenie 14:12, lecz gospodarze od razu odpowiedzieli i szybko doprowadzili do remisu 15:15. W kolejnej fazie żadna z drużyn nie osiągnęła dwupunktowej przewagi do stanu 22:22. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Leszka Kowalewskiego, którzy wygrali trzecią partię do 23.

W czwartym secie napędzona wynikiem poprzedniego seta ekipa z Kołobrzegu zaczęła od prowadzenia 5:1. Nakielanie potrzebowali kilku akcji, żeby odrobić straty i wyrównać stan seta na 10:10. W kolejnych siedmiu akcjach gospodarze byli górą aż sześć razy i znów wyszli na wysokie prowadzenie w secie 16:11. Womix szybko odpowiedział i zmniejszył stratę do UKS-u do jednego punktu (16:15). Kolejne trzy akcje należały do gospodarzy, którzy wygrywali już 19:15. NTS dzielnie walczył o każdy punkt, co przyniosło im kolejne zmniejszenie strat do przeciwników (23:22). Niestety, kolejne dwie akcje wygrali kołobrzeżaninie i o zwycięstwie musiał zadecydować tie-break.

W tie-breaku lepiej zaczęli gospodarze, którzy od początku bardzo mocno zagrywali i skutecznie kończyli ataki na siatce. Prowadzili 7:4. Po zmianie stron, nakielanie wzięli się do odrobienia strat i wyrównali stan na 8:8. UKS prowadził później 12:10, ale siatkarze Womix-u nie poddali się i dzielnie walczyli o każdy punkt. Udało się im wyrównać stan (12:12), a nawet doprowadzić do piłki meczowej (13:14). Gospodarze doprowadzili do remisu, lecz kolejne dwie akcje należały do NTS-u i to on wygrał tę partię do 14, a całe spotkanie 3:2.

Trener Kacper Zieliński po meczu powiedział:
Uważam, że mecz stał na dobrym poziomie, przez 2 pierwsze sety przeciwnik nie wykorzystywał swoich akcji i kontr, dzięki czemu, wygraliśmy je kontrolując cały przebieg. Od trzeciej odsłony my lekko spuściliśmy z tonu, za to zespól z Kołobrzegu zagrał o wiele lepiej. Na pewno duża w tym zasługa ich rozgrywającego, który bardzo szybko i dokładnie rozdzielał piłki, przez co nam grało się trudniej. Piąty set to była walka o każdą piłkę, mimo, że popełniliśmy parę błędów, to w końcówce zagraliśmy bardzo dobrze w obronie i wykorzystaliśmy nasze kontrataki, dzięki czemu wygraliśmy całe spotkanie. Cieszy na pewno nasza gra i zaangażowanie, widać, że doświadczenie, które zdobywamy od początku sezonu już powoli procentuje. Na pewno nie jest to wymarzona gra, ale patrząc na to jak wcześniej graliśmy, zrobiliśmy duży krok naprzód."

UKS OPP Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg - WOMIX NTS Trójka Nakło 2:3 (20:25, 19:25, 25:23, 25:22, 14:16)

WOMIX: Wołowicz Mateusz (6), Kurowski Patryk (17), Majewski Jakub (17), Zieliński Kacper (27), Świtalski Maciej (7), Zieliński Piotr (7), Kiersznicki Mateusz (L) oraz Kozłowski Wojciech (kpt.)

WOMIX NTS Trójka Nakło zakończył rundę zasadniczą na 5 miejscu z dorobkiem 18 punktów. Więcej o meczach play-off w osobnym artykule.