NLS 2017/2018

Patronat medialny

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Kadeci zakończyli zezon zasadniczy porażką z Chemikiem. Drukuj
odsłon: 593
Wpisany przez NTS   
niedziela, 04 lutego 2018 23:22

AMAN NTS mecz z Chemikiem rozegrał w sobotę 23.02.2018 w Bydgoszczy. Spotkanie odbyło się w sali przy ulicy Glinki, historycznej twierdzy bydgoskiej siatkówki.
AMAN udał się na mecz w najsilniejszym składzie, jednak regulamin nie umożliwił występu Jakubowi Czerwińskiemu, który jako uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale może wesprzeć swój macierzysty Klub dopiero w turnieju dodatkowym.

Na początku pierwszego seta NTS zagrał bardzo spokojnie. Potem przy wyniku 8:7 pojawiło się kilka kontrowersyjnych decyzji sędziowskich i zamiast remisu 10:10 Chemik prowadził 12:9. Po przestoju oraz bardzo słabej grze w przyjęciu siatkarze NTS-u przegrali tego seta do 14.
Druga partia to poprawna gra nakielan we wszystkich elementach i zwycięstwo. Trzecia partia to dobra gra jednej i drugiej drużyny. Gospodarze popełnili jednak mniej błędów własnych gospodarzy i wygrali tego seta.
Przed rozpoczęciem czwartej partii mocno zmotywowani zawodnicy z Nakła nie odpuszczają gospodarzom i obfitująca we wiele zwrotów akcji partia pada łupem NTS-u. Piąty set to kolejne olbrzymie problemy NTS z przyjęciem zagrywki i porażka w całym meczu 3:2.

Pomimo porażki zawodnicy z Nakła zaprezentowali się z bardzo dobrej strony we wielu elementach siatkarskiego rzemiosła. AMAN NTS po rozegraniu wszystkich meczów sezonu zasadniczego zajął w rozgrywkach wojewódzkich drugie miejsce.
Regulamin jednak dopuszcza rozegranie turnieju dodatkowego drużynie, która posiada w swoim składzie zawodnika szkolonego centralnie w SMS. Nakielski zespół z tego zapisu skorzysta. Turniej powinien odbyć się pomiędzy trzema zespołami, ale w wyniku rezygnacji z uczestnictwa drużyny z Grudziądza, odbędzie się jako mecz rozstrzygający o końcowej kolejności pomiędzy drużynami z Bydgoszczy i Nakła. Jako zwycięzca sezonu zasadniczego BKS Chemik Bydgoszcz będzie gospodarzem tego spotkania, którego termin wyznaczył na sobotę 10 lutego br. o godzinie 11.00 w sali Szkoły Podstawowej nr 60 w Bydgoszczy.

BKS Chemik I Bydgoszcz - AMAN NTS Trójka Nakło  3:2

AMAN NTS Trójka Nakło: Krzysztof Baran kpt., Maciej Świtalski, Antoni Kwasigroch, Kwiatkowski Hubert, Jakub Kiersznicki, Dorian Płócienniczak, Mikołaj Wlazły, Borys Tacikowski, Mateusz Grudziński, Piotr Szarszewski (libero), Jakub Ziółkowski (libero). Trener: Artur Sierzchuła oraz Jakub Czerwiński :).

 

Informujemy, iż będzie możliwy wyjazd na mecz wraz z drużyną kadetów. W autokarze będzie wolnych 30 miejsc dla osób które osobiście zapiszą się na listę u trenerów męskich sekcji NTS Trójka Nakło. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kibicowania.

 

Sponsorzy

BS Nako

S.O.S.

sos

s2