II liga. Womix przegrywa z Wilkami. Drukuj
odsłon: 267
Wpisany przez NTS
niedziela, 25 marca 2018 11:37

img 0161W sobotę 24 marca drugoligowy WOMIX NTS Trójka Nakło po ponad 2 miesięcznej przerwie rozpoczął fazę play-off. Na halę ZSP nr 3 w Nakle przyjechał zespół LUKS Wilki Wilczyn, którzy pewnie wygrał 3:0 i w dwumeczu play-off prowadzi 1:0.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy rozpoczęli od wysokiego prowadzenia 4:0. Niestety, kolejne 5 akcji należały do gości, dzięki bardzo mocnej zagrywce Adama Banasiaka. Kolejne akcje to walka punkt za punkt do stanu 8:8. Nakielanie mieli problemy z przyjęciem mocnej zagrywki ze strony rywali. Wilki wygrywały już 15:9. Lekki zryw Womix-u dał zmniejszenie strat do Wilków do 3 punków (18:21), ale ostatnie akcje należały do podopiecznych Tomasza Robaka i to oni pewnie wygrali tego seta do 19.

Początek drugiej partii był bardzo wyrównany(4:5). W kolejnych sześciu akcjach, wygrywali goście i wyszli na prowadzenie 4:11. Trener nakielan Artur Sierzchuła próbował odmienić losy spotkania zmianami w składzie, lecz niestety niewiele to zmieniło. Wilki do końca seta nie oddały prowadzenia i pewnie wygrały tę partię do 16.

W trzecim secie podobnie jak w drugim, na początku wyrównana walka - 3:3, 5:5, a za chwilę, podobnie jak w poprzednich setach, kolejne cztery akcje należały do Wilczyna (5:9). W dalszej fazie Wilki powiększały swoją przewagę (8:13, 11:18). Nakielanie nieco się obudzili i zmniejszyli stratę do 5 punktów(17:22). Niestety, do końca seta goście z Wilczyna nie oddali prowadzenia i wygrali seta do 19, a w całym meczu 3:0.

Po meczu kapitan Wojciech Kozłowski powiedział:
Mecz niestety nie stał na wysokim poziomie. Zespól z Wilczyna grał na równo i dobrze całe spotkanie, a nasza gra była szarpana, przeplatana dobrymi i bardzo słabymi momentami. Różnice zrobił tez fakt ogrania i ciągłych treningów chłopaków z Wilczyna, gdzie my praktycznie zakończyliśmy już sezon, a starsi gracze wystąpili w tym meczu z marszu. Cieszy jedynie pozytywna postawa młodych chłopaków, którzy z każdym spotkaniem nabierają pewności i doświadczenia, które w przyszłości na pewno zaprocentuje. W imieniu drużyny dziękuje kibicom za przybycie i doping."

WOMIX NTS Trójka Nakło – LUKS Wilki Wilczyn 0:3 (19:25, 16:25, 19:25)

WOMIX: Wołowicz Mateusz(2), Kwasigroch Antoni(2), Kacper Zieliński(18), Kozłowski Wojtek(kpt)(5), Świtalski Maciej (4), Kwiatkowski Hubert(2), Mateusz Kiersznicki (L) oraz Wałoszyński Mateusz, Płócienniczak Dorian, Szarszewski Piotr, Gardyza Mikołaj i Baran Krzysztof(1)