II liga. Womix przegrywa w Wilczynie. Drukuj
odsłon: 111
Wpisany przez NTS
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 06:18

img 3139W sobotę 7 kwietnia seniorzy WOMIX NTS Trójka Nakło udali się na rewanżowe spotkanie w ramach play-off do Wilczyna. Gospodarze wygrali 3:0 i pewnie awansowali do dalszej fazy rozgrywek.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy wyszli na wysokie prowadzenie 8:2, dzięki mocnej i skutecznej zagrywce Adama Banasiaka (3 asy). Było już 11:4 dla Wilczyna. Wydawałoby się, że już set został ustawiony i spokojnie wygrają go podopieczni Tomasza Robaka. Nic bardziej mylnego. Zawodnicy z Nakła zabrali się za odrabianie strat i udało im się zmniejszyć ją do jednego punktu (13:12). W kolejnej fazie seta trwała walka punkt za punkt do stanu 15:14. Niestety, w końcówce Wilki zagrywały bardzo mocno i skutecznie, co dało im wyjście na wysokie prowadzenie 23:15. Do końca seta gospodarze nie oddali już prowadzenia i pewnie wygrali tę partię do 17.

W drugiej odsłonie od początku Wilczyn wypracował sobie wysoką przewagę i było 10:4. W kolejnej fazie nakielanie mieli problemy z przyjęciem zagrywki, co przeniosło się na korzystny wynik dla gospodarzy, którzy konsekwentnie grali mocną i skuteczną zagrywkę (4 asy) powiększając swoją przewagę do 9 punktów (16:7). Wilczyn był lepszy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i pewnie wygrał tego seta do 11.

Początek trzeciego seta wyglądał bardzo podobnie do pierwszego. Szybkie wyjście na wysokie prowadzanie przez gospodarzy i spokojna gra do końca seta. Było już 7:3 dla Wilczyna, dzięki kolejnej serii mocnych i skutecznych zagrywek Banasiaka. W kolejnej fazie podopieczni Kacpra Zielińskiego nieco odrobili straty i zmniejszyli stratę do Wilczyna 12:10. Do końca seta niewiele się zmieniło, a gospodarze wygrali do 16 i w całym spotkaniu 3:0.
Nakielanie dzielnie walczyli, ale w tym dniu ciężko było pokonać zawodników z Wilczyna, którzy byli w bardzo wysokiej formie. W całym dwumeczu play-off Wilki wygrali 2:0 z Nakłem i awansowali do dalszej fazy, gdzie zmierzą się z Treflem Lębork.

Po meczu Kacper Zieliński powiedział:

„Pojechaliśmy na mecz z nastawieniem żeby powalczyć, niestety nie podjęliśmy rękawicy. Zabrakło umiejętności i doświadczenia, ale przede wszystkim byliśmy troszeczkę sparaliżowani. Nie wiem z czego to się wzięło, bo na pewno nikt nie wymagał od nas wygranej. Szkoda, że nie pokazaliśmy nic w tym meczu, ale na pewno każdy z chłopaków wyciągnie z niego cenne doświadczenie, które w przyszłości będzie procentowało."

LUKS Wilki Wilczyn - WOMIX NTS Trójka Nakło 3:0 (25:17, 25:11, 25:16)

WOMIX: Zieliński Kacper(kpt)(6), Wołowicz Mateusz(1), Majewski Jakub(5), Kwasigroch Antoni(5), Świtalski Maciej(3), Kwiatkowski Hubert(3), Kiersznicki Mateusz (L) oraz Krzysztof Baran, Gardyza Mikołaj(3), Płócienniczak Dorian, Wałoszyński Mateusz i Piotr Szarszewski.

Po tym spotkaniu WOMIX NTS Trójka Nakło zakończył sezon w II lidze 2017/2018 i został sklasyfikowany na bardzo dobrym 5 miejscu. O podsumowanie całego sezonu poprosiliśmy trenera Kacpra Zielińskiego:

„Uważam, że sezon pomimo wielu przegranych meczów był stosunkowo udany. Zajęliśmy piąte miejsce, jest to fajny wynik. Jestem dumny z chłopaków, bo w większość z nich zrobiła świetną robotę. Składem, który miał walczyć o utrzymanie urwaliśmy punkty czołówce ligi, a raz nawet udało się wygrać. Nie jest to wymarzone miejsce, ale biorąc pod uwagę składy innych zespołów, można śmiało powiedzieć, że zrobiliśmy dobra robotę."