odsłon: 4173
Wpisany przez NTS
sobota, 22 stycznia 2011 20:36
zdjecie

Nie uda si nakielanom rewan w III lidze seniorw. Na wasnym parkiecie druyna AMAN NTS Trjka Nako ulega zespoowi LZS Jastrzbie 0:3 (27:29, 23:25, 20:25).

Pierwszy set by bardzo wyrwnany a do remisu 11:11. Wtedy zepsute zagrywki i dobra gra przeciwnika wyprowadzia ich na prowadzenie 13:16. Znw wyrwnany fragment do stanu 16:18. Wtedy zawodnicy AMANa popeniaj seri bdw (za niska wystawa, atak w blok, znw w blok i jeszcze bd przyjcia. W tym okresie trener Sierzchua by zmuszony do wykorzystania obu czasw (przy 16:20 i 16:22). Po drugim czasie przeciwnicy psuj zagrywk, ale NTS rwnie j psuje (17:23). LZS znw psuje zagrywk, ale za chwil koczy atak i wygrywa 18:24. Wydawao si, e ju po secie, ale wietn kocwk rozegra Maciej Tomczyski. Przeciwnicy popeniali bdy, dwa bloki dooy Pawe Biaczak i Andrzej Manowski - NTS zdobywa 7 kolejnych punktw. Na tablicy pojawia si wynik 25:24 dla nakielan. Tomczyski serwuje. Wyglda to na asa, ale Jastrzbie cudem podbija pik i koczy j dopiero w kontrze. Slabe ataki NTSu i bd zagrywki wyprowadzaj przeciwnikw na prowadzenie 26:27. Popeniaj oni jednak bd przejcia lini rodkowej i jest remis. Cylkowski wchodzi na zagrywk i niestety j psuje (27:28). W kolejnej akcji dobre przyjcie i adny atak Bartosza Bajerskiego. Wszyscy si ciesz, ale sdzia dopatrzy si przejcia lini rodkowej u naszego rozgrywajcego i t do kontrowersyjn decyzj zakoczy seta.
W drugim secie wyrwnana walka trwaa. Pocztkowo gra gwniw LZS, ktry do stanu 7:7 odda nam a 6 punktw po wasnych bdach. Remisowy wynik a do 17:17. AMAN zdobywa 2 punkty z rzdu (blok Beliskiego i atak Bajerskiego) i jest 19:17. Nako prowadzi jeszcze 20:18 i 22:20. Niestety 4 kolejne punkty zdobywa LZS Jastrzbie (potrjny blok i 3 dobre ataki). NTS zdobywa jeszcze jeden punkt, ale LZS koczy kolejnym udanym atakiem.
Trzeci set AMAN zagra sabo. Od stanu 6:7 wyran przewag uzyskali gocie i systematycznie powikszali przewag (6:10, 9:14, 11:16, 12:18 i 13:21). Kocwk NTS jeszcze troch wycign , ale set i tak zakoczy porak do 20.

W caym meczu razia nieskuteczno. 25 zepsutych zagrywek i jeden as, tylko 8 punktowych blokw i skuteczno w ataku na poziomie niespena 30% (23/83).

AMAN NTS Trjka Nako - LZS Jastrzbie 0:3 (27:29, 23:25, 20:25)

AMAN: Tomasz Piniarski, Maciej Tomczyski, Marcin Jankowski, Tomasz Marach, Bartosz Bajerski, Pawe Biaczak, Adrian Giers oraz Andrzej Manowski, Marcin Cylkowski, Mateusz Rogaliski, Tomasz Marciniak, Andrzej Beliski. Trener: Artur Sierzchua

LZS: Kotuski, Bakiewicz, Biaas, Szopiski, Sztubecki, Urbaniak, Winiewski, Tomaszewski, Bakiewicz, Bonisawski. Trener: Lewicki i Rybka.

We wtorek AMAN rozegra na wyjedzie kolejny mecz III ligi. Tym razem zmierzy si z zespoem Bogmar Ostromecko.

Poprawiony: niedziela, 23 stycznia 2011 18:48